ERGEN PSİKOLOJİK DESTEK VE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Ergenlik, her yönüyle çocukluktan yetişkinliğe doğru yürüdüğümüz yolda geçiş ve uyumun gerçekleştiği değişim ve gelişimin bol olduğu bir ara evredir. Çok özeldir ve kişiden kişiye farklılıklar taşır. Bu evre, insanın en çalkantılı ve karmaşık deneyimler yaşantıladığı dönemlerden bir tanesidir. Bu dönemde okul, aile, yakın arkadaş çevresiyle yaşanan çatışmalar ve uyum problemlerinin iyi şekilde yönetilebilmesi önem taşır. Ergenler ne kendilerini ne de çevrelerini çok iyi anlayamadıkları ve kendilerini de anlatamadıklarını ve hiç kimsenin onları anlayamayacağı gibi farklı bir düşünce yanılgısı içinde kalırlar sıklıkla. Çelişkili karmaşık duygu düşünceler gelgitler halinde yaşatır bu dönemi ergenlere.

Bu dönemde, profesyonel bir psikolojik destek alınması, hem ergeni, hem ebeveynleri, hem de çevresindeki iletişim kurduğu diğer kişilerle daha sağlıklı bir yaşam sürmesine ve bu alengirli dönemi en iyi şekilde geçirebilmesine yardımcı olabilmektedir.

Ergenlik dönemi; her yönden ergenin gelişim ihtiyaçlarının profesyonel bir gözle irdelenmesi gereken hassas bir evre olup, doğru bir profesyonel destek hem ailenin çocuğunu daha iyi tanıması ve destek olmasına yardımcı olacak, hem de ergenin daha iyi bir geleceğe sahip olmasına yol açabilecektir. Bunun için Farket Akademi çözüm odaklı destekleyici bir tavırla danışmanlık hizmetini vermeyi hedeflemektedir.

Ergenlik dönemi sorunları;

  • Davranış ve Uyum Bozuklukları
  • Öfke Kontrol Sorunları, İnatçılık, Alt Islatma, Altını Kirletme, Yalan Söyleme, Özgüvene İlişkin Problemler, Akranlarla İlişki Problemleri, Uyku ve Yeme Problemleri
  • ​Okul Sorunları
  • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Öğrenme Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Okula Hazırlık ve Uyum Süreci, Boşanma Danışmanlığı, Depresyon ve Kaygı Bozuklukları