Uzman Psikolog Mine KOCABALLI

Uzman Psikolog Mine Kocaballı, 1973 Adana doğumlu olup, ilk – orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamlamıştır. 1994 yılında Hacettepe Psikoloji bölümündeki eğitimini tamamlamış, 2005-2008 yıllarında ise Ankara Üniversitesi Disiplinlerarası Sosyal Psikiyatri Yüksek lisansını yaparak uzmanlığını almıştır.

Lisans Mezuniyeti sonrasında önce Antalya’da atipik çocuklarla bir yıl çalışmış, sonrasında kamu hizmetine girerek Diyarbakır Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak 3 yıl Diyarbakır ili okullarındaki öğrencilerin ve okul rehberlik servislerinin koordinasyonu ve bu ildeki zeka testi uygulama raporlama sorumluluğunu üstlenmiştir. 1998’de Ankara İmam Hatip Lisesi rehber öğretmenliğine atanmış, bir buçuk yıl sonrasında da Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde komisyon üyeliği yapmıştır.

2001 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Psikolojik Danışma Merkezlerinde görev yapan psikologların koordinatörlüğü görevine başlamış, 18 yıllık bu görevi ifa ettikten sonra 2018 Kasım ayında kamu görevinden emekliye ayrılmıştır.

Bu görevler sırasında mesleki eğitimlerine devam etmiş, yüksek lisans dışında Hipnoz, EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapiler, Cinsel Terapiler, Aile Terapisi alanlarında sertifikasyonlarını tamamlamıştır. Halen eğitimlerine ve süpervizyon almaya devam etmektedir.