Kamu ve özel sektördeki kurumlara verilen danışmanlık hizmetidir. Bu hizmet sürecinde; çalışanların motivasyonlarının artırılması, etkili iletişim becerilerinin desteklenmesi, performans ve memnuniyetin iyileştirilmesi, kurumun işlevselliğinin güçlenmesi hedeflenmektedir. Kurumların başarısının artırılmasında; çalışanların hem psikolojik hem de eğitsel açıdan desteklenmesi ön koşuldur.

Psikoeğitim ve Seminerler

Gelişim; yaşam boyu devam eden bir olgudur. Bireyin gelişimi; çeşitli eğitim, seminer ve psikoeğitimler ile sürekli olarak desteklenebilir.

Psikoeğitim; Eğitime katılanların belirli alanlarla ilgili becerilerini geliştirmeyi amaçlayan ve ortaya çıkabilecek problemleri önlemeye çalışan bir grup çalışmasıdır. Farket Akademi Psikolojik Destek ve Danışmanlık olarak yürüttüğümüz psikoeğitim programları;

 1. Anne-Baba Farkındalık Saati
 2. Problem Çözme Becerileri Saati
 3. Otohipnoz Öğretimi
 4. Boşanma Sonrası Uyum
 5. Sınav Kaygısıyla Başa Çıkabilme
 6. Karar Verme Becerilerinin Geliştirilmesi
 7. Psikolojik Sağlamlık ve Stresle Başa Çıkma
 8. Tükenmişlikle Başa Çıkma
 9. Zaman Yönetimi
 10. Kariyer Yolculuğu

Kariyer Danışmanlığı

Kariyer Danışmanlığı: Kariyer, bireylerin yalnızca meslek yaşantılarını değil, diğer yaşam rollerini de içeren ve ömür boyu süren bir süreçtir. Kariyer danışmanlığı; süreçte kendinizi daha iyi tanımanızı, ilgi, yetenek ve değerlerinizi keşfetmenizi destekleyerek, kariyer hedeflerinizi değerlendirmenize yardımcı olur.

Çalışma Alanlarımız:

 • Meslek Seçimi
 • Kariyer Planlama
 • İş Performansını Arttırma
 • Performans Kaygısı
 • İş Yaşamındaki Problemler